Хімікус - Цікавікус

Захоплюючі досліди для малюків

Пропоную провести кілька дослідів для дітей в домашніх умовах. Від казкових перетворень дошкільня буде просто в захваті. Але найголовніше — без складних формул і незрозумілих рівнянь Ваш малюк дізнається багато нового і цікавого.

ПАРУЮЧИЙ ВУЛКАН

Справити враження на трирічну дитину можна, додавши звичайний оцет в харчову соду. Насипте побільше соди (близько 2 столових ложок) в невелику посудину і лийте на неї оцет прямісінько з пляшки. Вміст склянки просто на очах почне «закипати» і пінитися. Обережно! Не нахиляйтеся до реагентів.
Але справжній фурор викличе виліплений з пластиліну вулкан (конус із отвором), який Ви закріпите на посудині. Коли оцет буде литися на соду, що знаходиться всередині, станеться маленьке диво: піна-магма стрімко витікатиме назовні, мов під час виверження реального вулкану. Таке незвичайне видовище точно запам'ятається Вашій дитині.

ВОДНА ВЕСЕЛКА



Ще один цікавий дослід для дітей дошкільного віку — водна веселка. Дивовижно, як за допомогою маленьких хитрощів змінюється колір води в посудині! Отож, налийте воду в прозору банку і додайтетаблетку фенолфталеїну (продається в будь-якій аптеці). Рідина у банці буде прозорою. Але варто Вам додати розчин харчової соди — і вода тієї ж миті набуде яскраво-малинового кольору. Ось такі чудеса!
Коли радість від чарівного перетворення трішки згасне, додайте в малинову воду лимонну кислоту абооцет — і рідина знову стане прозорою.





ДОМАШНІ КРИСТАЛИ

Дуже цікаве заняття, а головне — зовсім просте. Разом з малюком приготуйте перенасичений сольовий розчин, щоб нова порція солі не розчинялася у воді. А тепер помістіть в склянку з розчином дріт з петелькою на одному кінці. Пройде кілька днів — і на ньому з'являться (так-так!) кристали. А якщо Ви ще й харчовий барвник в розчин додасте, то у Вас вийде, приміром, «справжній» сапфір (якщо барвник синього кольору) або рубін (якщо червоного).


                                 

Чарівні властивості срібла

З історії Тобі, мабуть, відомо, що в IV ст. до н. е. правитель Македонії Александр Македонський з військом вторгся в Індію. Там, на березі річки Інд, з його воїнами трапилася велика біда — дружину царя охопила епідемія шлунково-кишкових захворювань.
Хвороба вразила практично всіх, дивом обійшовши лише військове командування. Шукаючи причини таких подій, лікарі з’ясували, що звичайні воїни користувалися посудом з олова, а їхні начальники — срібним. Ось де ховалася скринька Пандори!
Тоді й згадалось усім, як колись цар Персії Кір ІІ Великий під час походів наказував зберігати воду для пиття саме у срібному посуді. Як виявилось, срібло знезаражує воду та сприяє швидкому загоєнню ран і синців. Пізніше навіть римські солдати носили обладунки: панцирі, наколінники, поножі (пластини, що захищали ноги воїна) — зі срібла.

А жителі Єгипту лікували срібними пластинами поранення. Все просто — до враженого місця прикладали шматочок срібла. Ще дивніше чинили китайці — щоб вилікувати шлунок, вони просто ковтали малесенькі часточки цього металу. Сучасна наука підтверджує унікальні властивості срібла. Існує навіть думка, що за протизапальною дією, воно поступається тільки антибіотикам, проте не викликає побічних реакцій і не призводить до звикання.

А чи відомо Тобі, що індуси воду річки Ганг, однієї з найдовших у Південній Азії, вважають чудодійною? Справа у тому, що вона омиває гігантське родовище срібла, тож мимоволі вбирає в себе усі дивовижні властивості цього металу. Щоправда зараз Ганг дуже забруднена.
Вода, збагачена іонами срібла, омолоджує і має протизапальну дію, а отже, така необхідна для кожного з нас. Можливо, саме тому при освяченні води в церквах, мочають у неї срібний хрест?

Ось такі чудодійні властивості цього благородного металу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий